Usługi

Na tej stronie uzyskają Państwo dokładne informacje o usługach wchodzących w skład oferowanych przeze mnie. Każda osoba, która przyjdzie po poradę uzyska szczegółowe informacje na temat przedstawionych zabiegów.

 

                      Zabiegi Reiki

Zabieg Reiki odbywa się w pozycji leżącej. Wpływa leczniczo na cały organizm i wszystkie poziomy człowieka, czyli ciało, umysł i duszę. Osoba, która poddaje się zabiegowi relaksuje się  i odpręża, często zdarza się, że zasypia. Taka reakcja jest pozytywna, ponieważ podczas tego odprężenia zostają usuwane blokady emocjonalne, a dzięki temu szybki powrót do zdrowia. Zabiegi Reiki można wykonywać w gabinecie poprzez bezpośredni przekaz terapeuty, ale można też wysyłać na odległość tą Uniwersalną Energię Życiową. W szczególnych przypadkach wykonuje się zabiegi u osoby zainteresowanej w domu ( niemożność wychodzenia z domu ). Można również wysyłać Reiki na odległość, potrzebne jest wóczas zdjęcie, imię i nazwisko oraz dokładny adres. Należy również uzgodnić godzinę przekazu aby osoba mogła się położyć i nastawić emocjonalnie na odbiór. Zabieg Reiki wykonuje się przy muzyce relaksacyjnej, pomaga ona w łatwiejszym wyciszeniu i odprężeniu.

 

Co uzyskujemy przez zabieg Reiki.

 

~ oczyszczenie aury

 

~ harmonizowanie pracy czakr

 

~ rozładowanie emocji

 

~ zabieg usuwa różnego rodzaju bóle

 

~ przyspieszenie powrotu do zdrowia

 

Reiki dawana sobie i innym jest doskonałą profilaktyką, ułatwia codzienne funkcjonowanie, podnosi odporność immunologiczną. Wprowadza harmonię w ciała subtelne uzdrawiając pierwotne źródło choroby. Ilość zabiegów Reiki uzależniona jest od rodzaju dolegliwości, od trzech do dziesięciu. Podstawowa ilość to trzy zabiegi, które powinny być wykonane możliwie w krótkich odstępach. Następne raz w tygodniu w celu efektywnego wspierania procesu zdrowienia.

 

         Swiecowanie i Konchowanie Uszu

Praktyka tej strożytnej, delikatnej i naturalnej terapii pochodzi z Azji, stosowana również przez Indian obu Ameryk. W czasach nowożytnych Indianie Amerykańscy Hopi i Cherokee oraz Indianie z Meksyku wciąż używają świecowania jako środka leczniczego. Poprzez Indian Hopi - ludzi, których charakteryzowała rozległa wiedza dotycząca różnych metod leczniczych oraz wielki rozwój duchowy - wiedza dotycząca świecowania dotarła do Europy.

Świecowanie uszu nakierowane jest na system czakramów, by oczyścić i wzmocnić aurę człowieka. Ucho zawiera zakończenia nerwowe i punkty akupunkturowe połączone z każdą częścią ciała. Akt świecowania ucha jest katalizatorem, który usuwa zanieczyszczenia zebrane na zakończeniach nerwowych. Usunięcie tych zanieczyszczeń pozwala by prąd czystej wibracji dotarł do odpowiedniej części mózgu, ciała i ducha. W czasach starożytnych świecowanie było metodą nie tylko leczniczą, ale stosowane było pierwotnie jako praktyka inicjacyjna przywódców duchowych. Stosowane było by otworzyć centra duchowe, oczyścić i wzmocnić emocjonalnie. Świecowanie odbywało się w świątyniach, liczba dobierana była indywidualnie dla każdego i zalecana do ilości koniecznych oczyszczeń. Przeciętnie wykonywano 7 zabiegów, czasem 9 i 11, w tym 11 było równoznaczne z poziomem duchowego rozwoju mistrza. Świecowanie wpływa na organizm ludzki przez detoksykację zatok, limfy i innych systemów.

Wskazania i zalecenia.

~ delikatne usuwanie woskowiny

~ podrażnienia w uszach lub zatokach

~ szumy i dzwonienie w uszach

~ lokalna aktywacja limfy i procesów metabolicznych

Przeciwskazania.

~ ropny stan zapalny ucha

~ perforacja błony bębenkowej

~ osobom uczulonym na produkty pszczele

Świeca ma kształt prosty, natomiast koncha - zwana również lejkiem ma kształt lejka. Mechanizm działania obu zabiegów jest podobny różnią się siłą swojego oddziaływania, a co za tym idzie skutecznością. Konchy są większe, zabieg trwa dłużej, a działanie jest głębsze i mocniejsze. Konchowanie zapewnia wszystkie efekty terapeutyczne świecowania. Świecowań trzeba wykonać 7 razy, a konchować wystarczy 3 razy. Zalecane są jednodniowe odstępy i nieparzysta ilość ; 1, 3, 5, 7, uzależnione od dolegliwości. Mechanizm świecowania opiera się na tzw. efekcie kominowym. Podczas spalania świecy w kanale ucha wytwarza się podciśnienie. Ogrzane powietrze wraz z zanieczyszczeniami "wysysane jest ku górze". Po rozcięciu niespalonej części świecy można zobaczyć stwardniałe resztki woskowiny. Jednak zabieg ma nie tylko działanie oczyszczjące, ciepło powstające podczas spalania pobudza pewne punkty na małżowinie. Zdaniem specjalistów od akunktury ucha (tzw. aurikuloterapii) punkty te odpowiadają za stan narządów. Zabieg świecowania uszu jest bezbolesny ma działanie odprężające, wyciszające i przyjemne.

                               Litoterapia

Litoterapia - jest to metoda leczenia kamieniami. Znana jest od 3 tys. lat powszechnie stosowana w starożytności. O pozytywnym działaniu na kondycję człowieka, psychiczną i fizyczną przekonani byli Babilończycy, Egipcjanie, Grecy i Rzymianie. Kamienie posiadają energię i skład chemiczny, które emitują wpływając pozytywnie na zdrowie człowieka. W Grecji osobom cierpiącym na łamliwość kości zalecano picie wody ze sproszkowanymi minerałami. Nie należy zapominać, że kamienie szlachetne działają wspomagająco i nie zastępują leczenia akademickiego.

Minerały od wieków fascynowały mistyków, magów i filozofów. Wiedza starożytna odkryła wiele licznych właściwości kryształów, a najnowsze badania fizyków to potwierdzają. Strukturę kryształu mają nasze sole komórkowe, tkanka tłuszczowa, limfa, krew i system nerwowy. Dzięki temu na zasadzie rezonansu można oddziaływać na żywe organizmy - człowieka, zwierząt, a nawet roślin. Praca z kamieniami dotyczy stref energetycznych człowieka, które otaczają ciało w formie owalu. Minerały dzięki pozytywnej energii wspomagają i równoważą układ energetyczny, dzięki temu człowiek doświadcza psychofizycznej harmonii. Do pracy z czakrami dobiera się kamienie odpowiadające kolorze czakry. Czakra w sanskrycie oznacza koło i symbolizuje centra energetyczne człowieka. Prawidłowe funkcjonowanie czakr może zostać zakłócone przez różnego rodzaju stresy, a także złe odżywianie. Aby przywrócić ciało do równowagi między zewnętrznym polem energetycznym, a wewnętrznym przepływem energii należy między innymi oddziaływać odpowiednio dobranymi kamieniami. na czakry. Człowiek od zawsze otaczał się kamieniami, wykorzystywał jako leki, talizmany, amulety i wykonywał biżuterię. Nosząc biżuterię nie zdajemy sobie sprawy z ich leczniczego oddziaływania.

                             Vioforoterapia

"Zdrowie to stan pełnego fizycznego, umysłowego i społecznego dobrego samopoczucia, a nie tylko brak choroby lub niedołęstwa."

(Definicja Światowej Organizacji Zdrowia)

Viofor JPS jest lekiem nie w postaci pigułki, lecz energii. To element składowy nowej rozwijającej się medycyny fizykalnej.

 

Vioforoterapia, czyli magnetostymulacja systemem Viofor JPS polega na specyficznym oddziaływaniu na organizm wolnozmiennym polem magnetycznym o niskiej wartości indukcji. W efekcie oddziaływania w organizmie zostają uruchomione mechanizmy pozwalające w bezpieczny sposób przywrócić jego naturalną równowagę, co prowadzi do poprawy stanu zdrowia i złagodzenia lub ustąpienia licznych dolegliwości.Atutem tej metody jest działanie przeciwbólowe i regeneracyjne, dzięki czemu stanowi doskonałe uzupełnienie leczenia podstawowego i często pozwala znacznie zmniejszyć przyjmowane przez pacjentów dawki leków, w tym również leków przeciwbólowych.